Finanšu instrumentu tirdzniecība ir reāla iespēja nopelnīt, tomēr tikai retais zina un saprot kā nopelnīt finanšu tirgos. Ir jāsaprot kā nodalīt nozīmīgu informāciju no nenozīmīgas. Iesācēji parasti vēlas atrast drošākas, ātrākas, vieglākas, izdevīgākas iespējas nopelnīt. Šīs lietas patiesībā nav svarīgas, jo finanšu tirgum ir vienalga ko vēlaties. Ir dažādi informācijas avoti un kompānijas, kuras piedāvā finanšu instrumentu tirdzniecību un apmācības. Katra no šīm kompānijām vai informācijas avotiem sniegs nedaudz citādu informāciju, tāpēc iesācējs izvēlēsies savām vēlmēm atbilstošāko. Internets ir pārpildīts ar reklāmām par finanšu tirgiem un iespējām tajos. Iesācēji parasti meklē labāko piedāvājumu pat nesaprotot, ka tam nav nozīmes. 
Sākumā ir jāsaprot:
1. Kāpēc vēlaties nodarboties ar finanšu instrumentu tirdzniecību?
2. Kā pelna kompānijas, kuras piedāvā finanšu instrumentu tirdzniecību?
3. Kāpēc lielākā daļa cilvēku zaudē naudu finanšu tirgos?
4. Kā noteikt vai kompānija ir licencēta?
Atbildot uz šiem jautājumiem var sākt meklēt kompāniju, kura piedāvā finanšu instrumentu tirdzniecību. Sākumā ir jāsaprot kā strādā šī sfēra, kādas ir kompānijas un klienta intereses. 
Tālāk var turpināt ar apmācībām:
1.Finanšu tirgu veidi.
2.Finanšu tirgus dalībnieki.
3.Tirdzniecības sesijas, instrumenti.
4. Iespējas un riski finanšu tirgos. 
5.Analīzes metodes.

Šīs ir tikai neliels ceļvedis no informācijas, kuru vajadzētu saprast pirms uzsākt finanšu instrumentu tirdzniecību.
❗ Finanšu instrumentu tirdzniecība nav spēle, kuru var apgūt stundas laikā. Parasti ir nepieciešamas vairākas nedēļas vai pat mēneši, lai apgūtu teoriju un vēl ir arī jāpraktizējas demo kontā.