Šodien 13.03.2019. Lielbritānijas parlamentā notiks svarīgs balsojums par “no-deal” Brexit jeb izstāšanās no Eiropas savienības bez vienošanās, kas nozīmētu ļoti lielu neskaidrību par tālāk notiekošo. Viedokļi ir dažādi, tomēr sekojot līdz Lielbritānijas parlamenta noskaņojumam var secināt, ka “no-deal” scenārijs visticamāk tiks noraidīts. Šim lēmumam vajadzētu izraistīt GBP kāpumu.
14.03.2019. notiks balsojums par izstāšanās termiņa pagarināšanu, ja šodien tiek noraidīts “no-deal” scenārijs.
Treideriem šobrīd ir svarīgi apzināties, ka liela daļa negatīvu notikumu saistībā ar Brexit jau ir iecenoti tirgus cenā. Ja tiek noraidīts “no-deal”, tas tikai liecina, ka ekonomikai riskantākais variants netiek atbalstīts. Bet kas tālāk?
Varianti ir vairāk, tomēr noraidot “no-deal” un pagarinot izstāšanās termiņu (Eiropas savienībai vēl ir jāapstiprina termiņa pagratināšana, ja Lielbritānijas parlaments nobalso “Par” termiņa pagarinājumu) vajadzētu būt pilnīgi pietiekami, lai tirgus dalībnieki sāktu pieļaut domu par Lielbritānijai izdevīgas vienošanās panākšanu ar Eiropas savienību, atkārtotu referendumu vai kādu citu iespēju, kas varētu izraistīt GBP kāpumu.
Saistībā ar šiem notikumiem uz GBP valūtu pāriem ir ievērojami pieaugusi volatilitāte jeb svārstīgums. Šādās situācijās ir svarīgi netirgot uz pārlieku lieliem tirdzniecības apjomiem, kuri var ievērojami palielināt risku.

❗Atceries, ka finanšu instrumentu tirdzniecība ir ļoti spekulatīva. Cenu kustības virzienu var tikai prognozēt, tomēr visas prognozes nekad nebūs precīzas.