Stratēģija ir viena no svarīgākajām lietām, lai būtu iespēja arī ilgstoši nopelnīt treidojot. Katram treiderim tā var būt pilnīgi citāda, tomēr to izveidot un pielietot nav vienkārši.

Vienu no savām stratēģijām izmantoju tieši uz GBP/USD valūtas pāra, jo tas ir pietiekami dinamisks. Mans mērķis nav lielas peļņas (punktos), bet nevarētu teikt, ka "skalpēju". Sākot ar 7:00 pa brīdim pavēroju šī valūtas pāra kustību (reizi 15 minūtēs, dažreiz tikai reizi stundā). Brīdī, kad izveidojas signāls, tad atveru pozīciju (treidu), izvietoju SL (stop loss) un TP (take profit), kuri palīdz kontrolēt zaudējumus un fiksēt peļņu.

Sāku ar H1 (stundas) grafika apskati, lai saprastu potenciāli man interesējošu cenas kustības virzienu un definētu iespējamos riskus, kurus var tikai daļēji ietekmēt, jo zaudēt konkrētajā darījumā (treidā) vienmēr ir iespējams. Šī stratēģija ir paredzēta treidingam vienas dienas ietvaros, tāpēc katru nākamo dienu ir jauni lēmumi, kas atkarīgi no cenas kustības.

Ja naktī ir bijusi sāniska kustība (iekrāsots ar pelēku krāsu), tad teorētiski varētu izveidoties labi signāli. Darījumu atveru, ja H1 vai M15 svece noslēdzas izteikti lielāka kā iepriekšējā svece un tās ķermenis ir vismaz 10p (uz četrām zīmēm aiz komata). Šajā piemērā treids noslēdzās ar aptuveni 15p zaudējumu.

Pēc H1 grafika nosaku sānisko kustību naktī un atveru treidu, ja uz M15 nav noslēgusies neviena svece, kuras ķermenis ir vismaz 10p, bet uz H1 tāda svece ir noslēgusies. Situācijā, kad H1 grafikā būtu vērojama sāniskā kustība, bet M15 svece noslēgtos vismaz ar 10p ķermeni, tad darījumu atveru jau pēc M15 signāla.

Ja jau sāniskās kustības laikā sveces ir ar 10p ķermeni, tad nepieciešams gaidīt sveci, kuras ķermenis vizuāli izceļas kā lielāks pret sāniskās kustības sveču ķermeņiem.

Pirmajam treidam noslēdzoties negatīvi, meklēju nākamo signālu. Visbiežāk to daru M15 grafikā, jo tajā ātrāk var atrast signālus par tālāko virzienu. Dienas pirmajā pusē cena bija kritusi, tāpēc sagaidiju brīdi, kad grafiks sasniedza iepriekšējo struktūras maksimumu, lai būtu lielāka iespēja, ka grafiks turpinās kāpt (tas strādā labāk kā akli pirkt/pārdot, kad grafikā svece noslēdzas augstāk/zemāk par iepriekšējās sveces minimumu/maksimumu).

Darījumam nenoslēdzoties ar izvietoto TP vai SL, aizveru to līdz tās pašas dienas 23:00. TP un SL parametrus izvietoju vadoties pēc tā brīža svārstīguma, bet SL vizmas 15p, TP vismaz 30p. Nav vērts atvērt darījumu, ja signāls izveidojas jau no rīta, cena ir kritusi/kāpusi jau ilgstoši vienā virzienā (tās dienas laikā). Labāk gaidīt nākamo darījuma iespēju, tomēr katram var būt sava pieeja.

Šajā piemērā treidu biju atvēris neilgi pirms H1 sveces noslēgšanās, jo ...

... jau vairākas M15 sveces bija noslēgušās ar ķermeni augstāk par iepriekšējo kāpjošo sveci. TP izvietoju 40p, jo uz to brīdi H1 svece jau bija veikusi aptuveni 20p lielu kustības amplitūdu. Tas man parāda, ka cenai tīri teorētiski sasniegt 30p mērķi varētu būt pārāk vienārši.

Noslēdzoties negatīvam treidam es varu palielināt tirdzniecības apjomu, lai vieglāk atpelnītu iepriekš zaudēto. Šāda metode palielina risku, tāpēc var nebūt piemērota visiem. Sākot ar 0.01, turpinu ar 0.01, tad 0.02, tad 0.03, 0.04, 0.06 utt. (Mērķis ir nosegt iepriekš zaudēto, bet pārlieku nepārspīlēt ar risku.) Šis ir tikai neliels manas GBP/USD stratēģijas apraksts.

Viss iepriekš minētais nav uztverams kā aicinājums vai ieteikums rīkoties. Raksts pauž tikai autora viedokli un pāris piemērus uz GBP/USD valūtas pāra. Iepriekšējie rezultāti neko negarantē nākotnē. Ikviens treids var būt negatīvs, neatkarīgi no pieredzes, zināšanām vai izmantotajām analīzes metodēm. Esi saprātīgs un sāc pakāpeniski, ja tevi vispār interesē treidings!

Vari sekot līdz maniem rezultātiem izmantojot šo tirdzniecības sistēmu šeit, tomēr nepieciešams atvērt kontu (vienkārši reģistrēties, nevis veicot iemaksu).

Jautājumu gadījumā sazinies ar mums uz info@treideruklubs.lv vai +37126259561