Treideris

Treideris ir cilvēks, kurš pērk un pārdod finanšu instrumentus ar mērķi nopelnīt. Lielākā atšķirība starp treideri un investoru ir finanšu instrumentu pozīciju turēšanas ilgums. Treideris atvērtās pozīcijas parasti tur ne ilgāk par pāris nedēļām, kamēr investors vairākus mēnešus, gadus vai pat gadu desmitus.

Kā kļut par treideri?

Teorētiski atverot kontu pie licencēta ieguldījumu pakalpojumu sniedzēja, pārskaitot līdzekļus un atveot pāris darījumus varētu būt pietiekami, lai sauktu sevi pa treideri, tomēr tas nav īsti patiesi. Domāju, ka par treideri kļūst brīdī, kad sāc apzināties ko tu patiesībā dari. Piemēram, ja meklē un itkā testē tirdzniecības indikatorus vai kādu stratēģiju, bet nekad neesi vācis pagātnes datus, testerī pārbaudījis sistēmu vai testējis demo kontā, tad noteikti nevari saukt sevi par treideri. Ir jāapgūst zināšanas, jāiegulda darbs un jāpraktizējas, tāpat kā citās dzīves jomās. Noteikti vari saukt sevi par treideri brīdī, kad esi apguvis zināšanas un pielieto kādu ilgtspējīgu tirdzniecības sistēmu, kas ness peļņu.

Kas tad ir profesionāls treideris?

Cilvēks, kurš pārvalda investoru, kopmānijas kapitālu ir visprecīzākais apzīmējums profesionālam treiderim. Ir ļoti daudz tādu treideru, kas sevi sauc par profesionāliem treideriem, tomēr paši nepalna ar finanšu instrumentu tirdzniecību, bet gan apmācību vadīšanu, kursu pārdošanu vai līdzīgām metodēm. Internetā netrūkt informācijas par šādiem "profesionāļiem", kuri vēlas arī tevi apmācīt, lai tu nopelnītu savai sapņu mājai, jahtai, auto vai citām lietām. Lielākajā daļā gadījumu šīs lietas ir izīrētas/iznomātas, lai piesaistītu tavu uzmanību.

Treideris